Menu

Mio. kr. (allamik allassimasoqanngippat) 

 2015 2014201320122011
Naatsorsuutit angusat      
Ilanngaaseereerluni kaaviaartitsineq843,4790,1827,7830,8796,3
EBITDA293,4265,4287,0309,5274,5
Ingerlatsinermut aningaasartuutit (779,7)(728,3)(731,0)(713,0)(717,4)
Ingelatsinermi pingaarnermi angusat (EBIT) 92,990,0119,2140,0106,3
Aningaasarsiornemi inissitat, ilanngaaseereerluni (18,0)(21,3)(25,0)(36,5)(35,4)
Piffissami angusat akileraaruteqannginnermi75,068,994,3103,771,1
Piffissami angusat akileraarutit akileraaruteqareernermi50,746,564,071,348,3
Aningaasat ingerlaartut      
Aningaasat kaaviaarnerat ingerlatsinermi (FCF)1252,0266,8268,0286,2234,7
Aningaasat kaaviaarnerat aningaasalersuinermi (85,5)(154,8)(125,1)(151,0)(104,4)
Aningaasat kaaviiaanerat aningaasalersionermi(113,7)(128,7)(123,3)(108,0)(116,9)
Kisitsisit najoqqutassat     
Iluanaarutit killingat (%) 89,489,487,788,387,3
EBITDA-mut killingat (%) 34,833,634,737,234,5
EBIT-imut killingat (%)11,011,414,416,913,3
Nammineq aningaasaatit erniaat (ROE) (%)5,24,96,88,05,6
ROIC (%) 3,83,24,34,73,2
Aningaasalersuinermi aningaasaleeqqinneq (%)10,224,631,939,754,9
Akiitsut  ernialersukkat, ilanngaasereerluni2102,1236,3301,7369,0472,9
Akiitsut ernialersukkat, ilanngaaseereerluni/EBITDA (x)0,30,91,11,21,7
Akiliisinnaassutsip annertussusia (%) 60,656,954,653,049,0
Sulisut agguaqatigiissillugit (amerl.)478485474460496
EBITDA/Sulisut agguaqatigiissillugit (t.kr.)613,9547,3605,5672,7553,5
Aningaasarsiat katillugit211.807215.336210.600198.078211.641
Aningaasarsiat katillugit sulisumut ataatsimut443444444431427
Oqimaaqatigiissitsineq     
Sanaartukkanit naliliutit1.335,21.451,71.473,41.516,01.534,3
Naliliutit katillugit41.647,91.688,71.732,01.751,11.756,0
Namminerisamik aningaasaatit998,4961,3945,4928,4860,9
Agguagarsiat32,032,047,075,032,0
Ingerlatsinermi aningaasat     
Pisassareriikkat110,191,796,892,6101,0
Kaaviiaartitsinermi naliliutit4312,7237,1258,6235,1222,0
Piffissami sivisunngitsumi pisussaaffiit221,9232,8225,2200,4211,1
Net working capital 90,84,333,534,710,9
Nioqqutissiornermi paasissutissat      
Poortukkat (ataasiakkaartut)127.000129.000127.000122.000130.000
Allakkat (kg.)198.000211.000223.000237.000256.000
Bredbånd angallatagaq (amerl.)2.5353.4023.5422.9521.414
Bredbånd attaviligaq (amerl.)12.03611.91811.44111.00411.522
Telefonip aqqutai (amerl.)11.30713.73616.29618.76219.847
Mobilimik atuisut (GSM & Tusass) (amerl.)56.13562.00559.89759.39959.040

 

1. Ingerlatsinermi aamma aningaasaliissutini suliniutit ukiunut 2009-miit 2011-mut tunngasut allanngortinneqarput

"Iluarseeqqinnissanut immikkoortinneqartut atukkat” aningaasaliissutiniit aningaasaliisarnernut nuunneqarnerat pissutigalugu.
 

2. Eqqornerusumik naatsorsueriaaseq pissutigalugu akiitsut ilanngaaseriikkat erniallit ukiunut 2010-miit 2011-mut tunngasut allanngortinneqarput.


3. Sulisut agguaqatigiissillugit amerlassusaannut ilinniartut ilanngunneqanngillat.


4. Kaaviiaartitsinermi pigisat aamma pigisat tamarmiusut 2011-mut tunngasut allanngortinneqarput, pisassanik aamma akiitsunik allanik immikkoortitereqqinneq pissutigalugu.

Atuisut naammagisimaarinninnerat

TELE-POST-ip 2013-imi atuisut pillugit misissuinerata inerneri.

Sulisut naammagisimaarinninnerat

TELE-POST-ip 2013-imi sulisut naammagisimaarinninnerinik misissuineranit kisitsisit